آموزش همکاران میز پذیرش کلید افزایش فروش اتاق به مهمانان Walk In است (بخش اول)

در حالی‌ که بسیاری از هتل ها همچنان توجه خود را برای افزایش فروش به قسمت‌ های رزرواسیون معطوف کرده اند، برخی‌ دیگر از هتل ‌ها تلاش می‌‌کنند تا از فرصت هایی که همکاران میز پذیرش دارند برای افزایش فروش خود استفاده کنند.

 یکی‌ از این فرصت ‌ها مهمانان واک این (Walk_In )هستند. با توجه به برند هتل، بخش بندی بازار و مخصوصا مکان هتل، مهمانان واک این می‌‌توانند منبع درامد خوبی‌ برای هتل‌ ها باشند. متاسفانه صنعت هتلداری سرمایه گذاری بسیار اندکی‌ بر اینگونه مهمانان داشته است.

 گاهی اوقات ماشین جلو در ورودی هتل توقف می‌‌کند و شخصی‌ از آن بیرون می‌‌آید که ممکن است پدر، مادر و یا فرزند خانواده باشد. سوای اینکه چه کسی‌ می‌‌خواهد اتاق را بگیرد، تمام آنها اولین سوالی که می‌‌پرسند درباره قیمت اتاق است. تمام همکاران پذیرش ساده جواب می‌‌دهند …. دلار برای یک شب! و به چیزی بیشتر از قیمت اتاق توجه نمی کنند. می‌‌دانید بزرگترین اشتباه در فروش چیست؟ ذکر قیمت بدون ارزشی که برای آن هزینه توسط مشتری پرداخت می‌‌شود.

 فرصت ‌هایی که در فروش اتاق به مهمانان واک این وجود دارد مزایای متعددی برای هتل نسبت به دیگر کانال‌های فروش دارد. اولا ، مسئول فروش این شانس را دارد که خواسته‌ ها و نیاز‌های مهمان را شخصاً ارزیابی کند. آیا مهمان شبیه اشخاصی‌ لباس پوشیده است که در سفر تجاری به سر می‌‌برد یا اینکه برای تفریح آمده است؟چه سنّ و سالی‌ دارد و یا اینکه تنهاست؟ آیا از ماشینش با چمدان پیاده شده تا اتاق بگیرد یا اینکه تنها آمده تا قیمت اتاق را بپرسد و با دیگر قیمت ‌ها مقایسه کند؟

دومین مزیت این است که مسول فروش این فرصت را دارد که تاثیر اولیه‌ مناسبی روی مهمان بگذرد (برخورد اولیه‌ در هتل یعنی‌ همه چیز). مزیت دیگر این است که معمولا کسانی‌ که به صورت واک این به هتل مراجعه می‌‌کنند برایشان سخت است که مدام به دنبال اتاق در هتل‌های مختلف باشند و معمولا ساده تر می‌‌شود آنها را مجاب کرد که اتاق مناسبی برایشان در نظر گرفته ایم.

 اگر به دنبال این هستید که مهمانان واک این بیشتری را به لیست مهمانان خود در هتل اضافه کنید، ما در استاندارد هتل روش‌هایی را مرور می‌کنیم که بسیار آموزنده و مفید خواهد بود.

با مشتری ارتباط برقرار کنید

اصول بنیادین خدمات به شما کمک می‌‌کند تا مزیت رقابتی بهتری نسبت به رقبا داشته باشید. پیش از اینکه مهمان سلام کند شما پیشدستی کنید، تماس چشمی برقرار کنید، لبخند بزنید و از زبان بدن به خوبی‌ استفاده کنید.

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

فرانت آفیس ۰ نظر

لزوم شناخت اتاق ‌ها و امکانات رفاهی هتل چیست؟

یکی‌ از مهمترین کار‌های همکاران در فرانت آفیس فروش اتاق ‌ها است. شما باید آگاهی‌ کافی‌ نسبت به انواع اتاق‌ و امکانات رفاهی که در داخل آنها تعبیه شده است

فرانت آفیس ۰ نظر

مراحل Check In مهمانان واک این و گروه ها در هتل چیست؟

مراحل چک این مهمانان واک این در هتل: از مشتری استقبال کنید از مشتری بپرسید چند نفر همراه دارد قیمت اتاق ‌های مختلف و انواع آن را برای مشتری توضیح

فرانت آفیس ۰ نظر

بایدها و نبایدهای فرانت آفیس

• با انگیزه و الهام بخش به موقع در سر کار حاضر شوید. • با لباس هایی پاکیزه و کاملا آراسته در سر کار حاضر شوید. • با لبخندی الهام

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!