آیا صنعت هتلداری مشهد با استانداردهای روز دنیا فاصله دارد؟

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: امسال میانگین اشغال هتل‌ها برای ایام عید نوروز در مشهد مقدس کمتر از ۷۰ درصد بوده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، هتلداری و بخش اقامت یکی از حوزه‎های مهم در تقویت گردشگری است که مشهد مقدس در این مقوله ظرفیت بسیار زیادی دارد، وجود بیش از ۲۰۰ هتل در این شهر و در دست بودن ساخت بیش از ۲۰۰ هتل دیگر نشان از اهمیت این حوزه دارد، همچنین بیشتر سبد هزینه فردی که به سفر می‌رود شامل اسکان می‌شود که خود این موضوع نیز اهمیت حوزه‌های اقامتی در مشهد مقدس را افزایش می‌دهد. محمد قانعی، رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی در گفتگویی با خبرگزاری تسنیم به پاره ای از مسایل حوزه هتلداری و گردشگری مشهد پرداخته است که ما در استاندارد هتل مروری می کنیم بر سرفصل این موضوعات:
• در وضعیت عادی چیزی حدود ۵۰ هزار نفر ظرفیت هتل‌های شهر مشهد مقدس است که امکان افزایش آن به ۷۵ هزار نفر برای اوضاع بحرانی وجود دارد.

• با توجه به مهار تورم و وضعیت اقتصادی موجود و رکود افزایش امسال افزایش نرخی برای خدمات هتل‌های مشهد در نظر گرفته نشده است.

• میانگین سنی هتل‌ها در مشهد مقدس کمتر از ۶ سال است.

• در مجموع حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در بخش هتلداری مشهد مقدس سرمایه گذاری شده است. امسال میانگین اشغال هتل‌ها برای ایام عید نوروز در مشهد مقدس کمتر از ۷۰ درصد بوده است.

• گردشگری در مشهد مقدس تک محصولی است که باید آن را به ابعاد دیگر این صنعت نیز تسری داد به عنوان مثال زیرساخت‌های مناسبی در بخش گردشگری طبیعت، سلامت، سیاحتی و دیگر مواردی از این دست در مشهد مقدس وجود دارد که باید تقویت آنها در دستور کار قرار بگیرد.

• هم اکنون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دچار یک سری امور روزمره شده که از برنامه ریزی، سیاست گذاری و اقدامات کلان در حوزه گردشگری استان غافل شده است.

• برنامه ریزی برای علاقه‌مندی قشر جوان به ماندگاری در مشهد مقدس یکی از الزامات تقویت گردشگری در این شهر است.

• صنعت هتلداری در مشهد مقدس از استانداردهای روز دنیا فاصله دارد.

• تعلق مالیات بر ارزش افزوده به صنف هتلداران با سیاست‌های این بخش برای افزایش رفاه حال مسافر مغایرت دارد.

• ورود آموزش و پرورش به امر اسکان زائران نوعی دخالت در امر واحدهای اقامتی بوده و درست به مثابه این است که یک هتل واحد خود را تبدیل به مدرسه کند.

• سال گذشته بیش از ۱۰ هزار کلاس درس در مشهد مقدس برای امر اسکان در نظر گرفته شده بود.

منبع

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار هتلداری ۰ نظر

احتیاط هتل های معتبر بین المللی برای فعالیت در بازار ایران

مسئولان صنعت گردشگری درباره رونق مجدد این صنعت در ایران کاملا خوشبین هستند. امضای توافقنامه درمورد مسئله انرژی هسته‌‌ای در ماه گذشته میان ایران و گروه ۵+۱ (شامل کشورهای آمریکا روسیه

اخبار هتلداری ۰ نظر

ورود رونالدو به صنعت هتل‌داری

مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید بزرگ‌ترین شرکت هتل‌داری و گردشگری را در کشورش تاسیس و افتتاح کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، کریستیانو رونالدو ثروتمند‌ترین بازیکن اروپایی که به استناد

اخبار هتلداری ۰ نظر

برگزاری انتخابات اتحادیه‌ها و جوامع هتلداری ایران

انتخابات و مجمع عمومی روسا و نمایندگان اتحادیه‌ها و جوامع هتلداری برگزار و بر اساس آن جمشید حمزه‌زاده به عنوان رئیس جامعه هتلداران ایران در این سمت ابقا شد. به

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!