آیا صنعت هتلداری مشهد با استانداردهای روز دنیا فاصله دارد؟

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: امسال میانگین اشغال هتل‌ها برای ایام عید نوروز در مشهد مقدس کمتر از ۷۰ درصد بوده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، هتلداری و بخش اقامت یکی از حوزه‎های مهم در تقویت گردشگری است که مشهد مقدس در این مقوله ظرفیت بسیار زیادی دارد، وجود بیش از ۲۰۰ هتل در این شهر و در دست بودن ساخت بیش از ۲۰۰ هتل دیگر نشان از اهمیت این حوزه دارد، همچنین بیشتر سبد هزینه فردی که به سفر می‌رود شامل اسکان می‌شود که خود این موضوع نیز اهمیت حوزه‌های اقامتی در مشهد مقدس را افزایش می‌دهد. محمد قانعی، رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی در گفتگویی با خبرگزاری تسنیم به پاره ای از مسایل حوزه هتلداری و گردشگری مشهد پرداخته است که ما در استاندارد هتل مروری می کنیم بر سرفصل این موضوعات:
• در وضعیت عادی چیزی حدود ۵۰ هزار نفر ظرفیت هتل‌های شهر مشهد مقدس است که امکان افزایش آن به ۷۵ هزار نفر برای اوضاع بحرانی وجود دارد.

• با توجه به مهار تورم و وضعیت اقتصادی موجود و رکود افزایش امسال افزایش نرخی برای خدمات هتل‌های مشهد در نظر گرفته نشده است.

• میانگین سنی هتل‌ها در مشهد مقدس کمتر از ۶ سال است.

• در مجموع حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در بخش هتلداری مشهد مقدس سرمایه گذاری شده است. امسال میانگین اشغال هتل‌ها برای ایام عید نوروز در مشهد مقدس کمتر از ۷۰ درصد بوده است.

• گردشگری در مشهد مقدس تک محصولی است که باید آن را به ابعاد دیگر این صنعت نیز تسری داد به عنوان مثال زیرساخت‌های مناسبی در بخش گردشگری طبیعت، سلامت، سیاحتی و دیگر مواردی از این دست در مشهد مقدس وجود دارد که باید تقویت آنها در دستور کار قرار بگیرد.

• هم اکنون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دچار یک سری امور روزمره شده که از برنامه ریزی، سیاست گذاری و اقدامات کلان در حوزه گردشگری استان غافل شده است.

• برنامه ریزی برای علاقه‌مندی قشر جوان به ماندگاری در مشهد مقدس یکی از الزامات تقویت گردشگری در این شهر است.

• صنعت هتلداری در مشهد مقدس از استانداردهای روز دنیا فاصله دارد.

• تعلق مالیات بر ارزش افزوده به صنف هتلداران با سیاست‌های این بخش برای افزایش رفاه حال مسافر مغایرت دارد.

• ورود آموزش و پرورش به امر اسکان زائران نوعی دخالت در امر واحدهای اقامتی بوده و درست به مثابه این است که یک هتل واحد خود را تبدیل به مدرسه کند.

• سال گذشته بیش از ۱۰ هزار کلاس درس در مشهد مقدس برای امر اسکان در نظر گرفته شده بود.

منبع

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار هتلداری ۰ نظر

۷ تکنولوژی که صنعت هتلداری را متحول کرده است

در اینجا ۷ تکنولوژی که صنعت مهمان نوازی را متحول کرده  و خدمات به میهمانان را راحت تر کرده است  معرفی می کنیم: ۱ – سیستم های رزرو آنلاین سیستم

اخبار هتلداری ۰ نظر

بهترین هتل جزیره کیش کدام است؟

هتل سورینت مریم بعنوان هتل نمونه جزیره زیبای کیش در سال ۹۴ از طرف سازمان منطقه آزاد کیش انتخاب شد. یکسال پس از افتتاح و راه اندازی سامانه نظارت الکترونیک

اخبار هتلداری ۰ نظر

اسپانیا هم وارد بازار رقابتی هتلداری ایران خواهد شد

گروه هتل‌های بین‌المللی ملیا اسپانیا اعلام کرده است که قصد دارد از سال آینده به صنعت هتلداری ایران ورود کرده و در شمال ایران نخستین هتل خود را افتتاح می‌کند. به

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!