آیا صنعت هتلداری مشهد با استانداردهای روز دنیا فاصله دارد؟

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: امسال میانگین اشغال هتل‌ها برای ایام عید نوروز در مشهد مقدس کمتر از ۷۰ درصد بوده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، هتلداری و بخش اقامت یکی از حوزه‎های مهم در تقویت گردشگری است که مشهد مقدس در این مقوله ظرفیت بسیار زیادی دارد، وجود بیش از ۲۰۰ هتل در این شهر و در دست بودن ساخت بیش از ۲۰۰ هتل دیگر نشان از اهمیت این حوزه دارد، همچنین بیشتر سبد هزینه فردی که به سفر می‌رود شامل اسکان می‌شود که خود این موضوع نیز اهمیت حوزه‌های اقامتی در مشهد مقدس را افزایش می‌دهد. محمد قانعی، رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی در گفتگویی با خبرگزاری تسنیم به پاره ای از مسایل حوزه هتلداری و گردشگری مشهد پرداخته است که ما در استاندارد هتل مروری می کنیم بر سرفصل این موضوعات:
• در وضعیت عادی چیزی حدود ۵۰ هزار نفر ظرفیت هتل‌های شهر مشهد مقدس است که امکان افزایش آن به ۷۵ هزار نفر برای اوضاع بحرانی وجود دارد.

• با توجه به مهار تورم و وضعیت اقتصادی موجود و رکود افزایش امسال افزایش نرخی برای خدمات هتل‌های مشهد در نظر گرفته نشده است.

• میانگین سنی هتل‌ها در مشهد مقدس کمتر از ۶ سال است.

• در مجموع حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در بخش هتلداری مشهد مقدس سرمایه گذاری شده است. امسال میانگین اشغال هتل‌ها برای ایام عید نوروز در مشهد مقدس کمتر از ۷۰ درصد بوده است.

• گردشگری در مشهد مقدس تک محصولی است که باید آن را به ابعاد دیگر این صنعت نیز تسری داد به عنوان مثال زیرساخت‌های مناسبی در بخش گردشگری طبیعت، سلامت، سیاحتی و دیگر مواردی از این دست در مشهد مقدس وجود دارد که باید تقویت آنها در دستور کار قرار بگیرد.

• هم اکنون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دچار یک سری امور روزمره شده که از برنامه ریزی، سیاست گذاری و اقدامات کلان در حوزه گردشگری استان غافل شده است.

• برنامه ریزی برای علاقه‌مندی قشر جوان به ماندگاری در مشهد مقدس یکی از الزامات تقویت گردشگری در این شهر است.

• صنعت هتلداری در مشهد مقدس از استانداردهای روز دنیا فاصله دارد.

• تعلق مالیات بر ارزش افزوده به صنف هتلداران با سیاست‌های این بخش برای افزایش رفاه حال مسافر مغایرت دارد.

• ورود آموزش و پرورش به امر اسکان زائران نوعی دخالت در امر واحدهای اقامتی بوده و درست به مثابه این است که یک هتل واحد خود را تبدیل به مدرسه کند.

• سال گذشته بیش از ۱۰ هزار کلاس درس در مشهد مقدس برای امر اسکان در نظر گرفته شده بود.

منبع

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار هتلداری ۰ نظر

بررسی علل کاهش رونق صنعت گردشگری و هتلداری در دهمین همایش مدیران هتل‌ها

علل کاهش رونق صنعت گردشگری و هتلداری توسط فعالان این عرصه بررسی شد و عدم استانداردسازی هتل‌ها، عدم حمایت دولت و رکود اقتصادی از مهم‌ترین دلایل برای این امر ذکر

اخبار هتلداری ۰ نظر

گردشگران خارجی به هتل های مجلل ایرانی رونق می دهند!

به گزارش ایرنا روزنامه انگلیسی تلگراف در یادداشتی نوشته است که: ایران با هتل های لوکس زنجیره ای بین المللی؛ در انتظار رشد ۴ برابری گردشگران خارجی و افزایش درآمد

اخبار هتلداری ۰ نظر

بازگشایی اولین مدرسه هتلداری در اصفهان در راستای ارتقاء صنعت هتلداری و گردشگری

مدیرعامل مجمع میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به همکاری های تنگاتنگ این نهاد با دانشگاه های داخلی و خارجی گفت: برای اولین بار در کشور مدرسه

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!