احترام و نقش آن در میزان وفاداری میهمانان هتل

تاکنون درباره اهمیت وفاداری مشتریان و میهمانان در صنعت گردشگری و هتلداری و میزان تاثیر کیفیت خدمات همکاران به میهمانان مقالات بسیاری نوشته شده است. پیام مشترکی که از تمامی‌ بخش های صنعت گردشگری و هتلداری به گوش می‌رسد این است که احترام همکاران در حین خدمات رسانی میزان وفاداری میهمانان را افزایش می‌‌دهد.

یافته ‌ها حاکی‌ از آن است که تمامی‌ میهمانان از ما انتظار احترامی شایسته شان و منزلت خود را دارند. زمانی‌ میهمانان و مشتریان ما به هتل و خدمات آن وفاداری نشان می‌‌دهند که تجربه ای بی‌ بدیل را برای ایشان  رقم بزنیم.

وفاداری مشتریان برای هر کسب و کاری کاملا حیاتی و دارای اهمیت است. ما دریافته ایم زمانی‌ وفاداری میهمانان افزایش پیدا می‌‌کند که خدماتی منحصر به فرد و متفاوت به ایشان ارائه دهیم. میهمانانی که هتل ریتز کارلتون در تحقیقات خود با آن ها مصاحبه کرده است به موارد جالب توجهی‌ اشاره کرده اند:

• کارکنان هتل احترام زیادی برای من به عنوان یک شخص حقیقی‌ قائل بودند.

• زمانی‌ که با من صحبت می‌‌کردند مستقیم به چشم‌های من نگاه می‌‌کردند.

• زمانی‌ که مرا می‌‌دید‌ند با نام فامیل صدا می زدند.

• به نظر می‌رسید که همیشه از دیدن من خوشحال می‌‌شوند.

• همیشه برای من زمان داشتند و هرگز احساس نکردم مرا از سر باز می‌‌کنند.

• همیشه برای شنیدن علایق و عقاید من مشتاق بودند.

• من به خوبی‌ متوجه تاثیرات انتقاد‌ات و پیشنهاداتم بودم و در واقع نه تنها شنونده خوبی‌ بودند بلکه در راستای تغییرات تلاش می‌‌کردند.

• مهم نبود که با چه مقام و رتبه ای صحبت می‌کردم. آنها همیشه به من احترام می‌‌گذشتند و با تواضع برخورد می‌‌کردند..

• به نظر می‌رسید واقعا از آنچه انجام می‌‌دهند لذت می‌‌برند.

احترام باید همیشه به گونه ای باشد که میهمانان لذت ببرند. یکی‌ از نمونه‌های موردی می تواند استفاده هتل ریتز کارلتون از اطلاعات ثبت شده میهمانان برای بر آورده کردن خواسته هایشان باشد.

برای مثال میهمانانی که پیش از این نیز در هتل کارلتون اقامت داشتند به محض ورود متوجه می شدند که یخچال اتاقشان با نوشیدنی و اسنک های مورد علاقشان پر شده است.

برگرفته از

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

فرانت آفیس ۰ نظر

مولفه های لازم و اهمیت بهداشت محیط در میز پذیرش هتل

مقالات بسیاری درباره اهمیت بهداشت محیط کار نگاشته شده است و در آنها بر موارد متعددی همچون نور محیط و یا فضای در نظر گرفته شده برای همکاران تاکید شده

فرانت آفیس ۰ نظر

فاکتورهایی برای افزایش رضایتمندی مهمان به محض ورود در هتل

زمانی‌ که مهمان وارد هتل می‌‌شود، اکثر هتل ‌ها وی را به بخش میز پذیرش راهنمایی می‌‌کنند و پس از طی مراحل چک این توسط همکاران تا اتاق نیز همراهی

فرانت آفیس ۰ نظر

مولفه هایی که در ارزیابی نیروهای انسانی بسیار موثر هستند

در صنعت هتلداری و گردشگری که نحوه خدمات رسانی به میهمان و کیفیت خدمات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، لزوم آموزش‌های صحیح نیروی انسانی‌ و ارزیابی ‌های منظم و

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ