استانداردها و ابعاد لازم برای تختخواب ها در مراکر اقامتی و هتل ها

رعایت استاندارد‌های مختلف در مراکز اقامتی از اهمیت بسیاری برخوردار است و تعهد داشتن به اینگونه استاندارد‌ ها نیز می‌‌تواند ما را از ارائه خدماتی بهتر به مهمانان مختلف مطمئن کند. از آنجایی که مهمانان در هتل‌ ها و مرکز اقامتی به دنبال رفاه و آسایش و اقامتی خوشایند هستند، داشتن تختخواب ‌های استاندارد برای رفاه حل آن ‌ها از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

 ما در استاندارد هتل مروری می‌کنیم بر ویژگی های پایه که در این زمینه باید به خوبی‌ رعایت شود:

عرض ۹۰ سانتیمتر و طول ۲۰۰ سانتیمتر مناسب ‌ترین ابعاد لازم برای تخت‌ های یک نفره در مراکز اقامتی است و همچنین ابعاد ۱۴۰ تا ۱۶۰ سانتیمتر عرض و ۲۰۰ سانتیمتر طول برای تخت‌ های ۲ نفره در این مراکز در نظر گرفته می‌‌شود.

 فاصله مناسب برای تخت ‌های تک نفره از یکدیگر در این مراکز ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر است و ارتفاعی که برای تختخواب در نظر گرفته می‌‌شود نیز حدوداً ۴۵ سانتیمتر از سطح زمین است.

قسمت سرتخت باید به روی چرخ‌ هایی سوار شده باشد که خانه داران به هنگام جا به جا کردن تخت ‌ها با مشکل رو به رو نشوند و به کمر آنها فشاری وارد نشود تا از بیماری‌ هایی نظیر دیسک کمر نیز جلوگیری شود.

تشک استفاده شده در تخت‌ ها باید از تشک‌ های استاندارد باشد و حفظ سادگی‌ و ظرافت در معماری تختخواب ‌ها از دیگر مشخصه ‌های آن است. وجود پت‌های بهداشتی روی تخت ‌ها و استفاده از ملحفه ‌های سفید نیز از دیگر استاندارد ‌های تختخواب‌ ها در مراکز اقامتی به شمار می روند.

همچنین در اینجا مروری می‌‌کنیم بر استانداردهای ابعاد تختخواب ها در UK:

  • کوچک تک نفره: ۷۵ در ۱۹۰ سانتیمتر
  • تک نفره: ۹۰ در ۱۹۰ سانتیمتر
  • کوچک ۲ نفره: ۱۲۰ در ۱۹۰ سانتیمتر
  • دو نفره: ۱۳۵ در ۱۹۰ سانتیمتر
  • کینگ سایز: ۱۵۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
  • سوپر کینگ سایز: ۱۸۰ در ۲۰۰ سانتیمتر

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مطالب آموزشی ۰ نظر

مروری بر رایج ترین اصطلاحات صنعت هتلداری

حتما تا به حال با کلمات و اصتطلاحاتی نامانوس در صنعت هتلداری مواجه شده اید. ما در استاندارد هتل تلاش می‌کنیم مروری داشته باشیم باشیم بر کاربردی‌ترین اصطلاحات رایج در

مطالب آموزشی ۰ نظر

رابطه میان کیفیت خدمات و وفاداری مهمانان در صنعت هتلداری

در دنیای مدرن امروز اهمیت مشتریان و مهمانان بیش از پیش شده است و آنها پادشاهانی هستند که ما باید برای برآورده کردن انتظاراتشان با یکدیگر به رقابت بپردازیم. راضی‌

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!