احتیاط هتل های معتبر بین المللی برای فعالیت در بازار ایران

مسئولان صنعت گردشگری درباره رونق مجدد این صنعت در ایران کاملا خوشبین هستند. امضای توافقنامه درمورد مسئله انرژی هسته‌‌ای در ماه گذشته میان ایران و گروه ۵+۱ (شامل کشورهای آمریکا روسیه و چین است) باعث شده است تا این خوشبینی‌ها دو چندان شود.

انتظار می رود که این توافقنامه منجر به رفع تحریم‌ها علیه ایران و بازگشت این کشور به بازار های جهانی‌ شود.

از ۹۶ هتلی که در تهران فعالیت می کنند تنها ۱۳ هتل ۴ و ۵ ستاره هستند که چیزی حدود ۳۰۰۰ اتاق دارند (گروه مشاورین TRI). اکبر غمخوار مدیر عامل تور‌های گردشگری راستین تهران می گوید که تنها به خاطر خوشبینی نسبت به رفع تحریم‌ها میزان ورود گردشگران تا به حال ۲ برابر شده است. وی خاطرنشان کرد شرکت متبوع وی سالانه پذیرای ۱۵۰۰۰ گردشگر خارجی‌ است و این عدد پس از رفع تحریم‌ها به ۲ برابر افزایش پیدا می‌کند.

مینا امروانی که نماینده تورهای گردشگری است تاکید می‌کند که ما بسیاری از گردشگران را به دلیل کمبود هتل‌های ۵ ستاره و لوکس در فصل‌های پیک (آوریل، می، سپتامبر و اکتبر ) از دست می‌‌دهیم. همچنین به دلیل مشکلات سیستم‌های پرداختی (به دلیل تحریم‌ها) مجبوریم هزینه هتل را به صورت نقدی و دلاری دریافت کنیم.

هتل‌های لوکس در ایران متعلق به کمپانی‌های محلی است و توسط آنها نیز اداره می‌‌شود (هتل‌هایی نظیر هتل استقلال تهران و گروه هتل‌های هما در شهرهایی نظیر تهران، شیراز، بندر عباس و مشهد)

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی چند هتل زنجیره ای معتبر بین المللی نظیر شرایتون، هیات و اینترکانتیننتال در ایران فعالیت می‌‌کردند. این هتل‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت‌های خود خاتمه داده و هرگز به ایران بازنگشته اند.

روتانای ابوظبی‌ تصمیم دارد تا اولین هتل زنجیره ای باشد که در ایران فعالیت خود را آغاز می‌‌کند. این هتل زنجیره ای قصد دارد هتل‌های خود را تا سال ۲۰۱۸ در شهرهای تهران و مشهد راه اندازی کند.

پاسکال گووین که مسول هتل‌های زنجیره ای IHG در خاورمیانه، هند و آفریقا است خاطرنشان می‌کند با اینکه بازار ایران برای آنها جذابیت زیادی دارد اما باید کاملا محتاط باشند و روند تغیرات را زیر نظر بگیرند و پیش از شروع فعالیت هایشان همه چیز برای آنها واضح و شفاف باشد.

 

منبع

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار هتلداری ۰ نظر

ورود رونالدو به صنعت هتل‌داری

مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید بزرگ‌ترین شرکت هتل‌داری و گردشگری را در کشورش تاسیس و افتتاح کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، کریستیانو رونالدو ثروتمند‌ترین بازیکن اروپایی که به استناد

اخبار هتلداری ۰ نظر

بررسی علل کاهش رونق صنعت گردشگری و هتلداری در دهمین همایش مدیران هتل‌ها

علل کاهش رونق صنعت گردشگری و هتلداری توسط فعالان این عرصه بررسی شد و عدم استانداردسازی هتل‌ها، عدم حمایت دولت و رکود اقتصادی از مهم‌ترین دلایل برای این امر ذکر

اخبار هتلداری ۰ نظر

سودای چین برای فرمانروایی بر صنعت هتلداری

آمار و ارقام نشان می دهد جنگ دو قطبی میان آمریکا و اروپا در صنعت هتلداری جهان پایان یافته و چین به عنوان ضلع سوم این رقابت وارد میدان شده

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!