الگوی چرخه مهمان در هتل چیست و دارای چه مولفه هایی است؟ (بخش دوم)

مرحله اشغال اتاق

در این مرحله، همکاران فرانت آفیس با کمک خدمات مهمان باید به روشی‌ دقیق سرویس دهی‌ کنند. علاوه بر آن، همکاران فرانت آفیس با رسیدگی دقیق به شکایات مهمانان شانس حضور و اقامت مجدد آن ‌ها در هتل را افزایش می‌‌دهند. این روش با گذاشتن جعبه ‌هایی در لابی هتل برای انداختن شکایت و یا انتقادات مهمانان انجام می‌‌شود. هتل نیز به صورت هفتگی و در روز‌های مشخص باید این برگه ‌ها را جمع آوری کرده و پس از تجزیه و تحلیل و دسته بندی آنها بهترین بازخورد ممکن را به مهمانان ارائه دهد.

همچنین برای محافظت از دارایی های مهمان باید بهترین فرآیند ‌ها در نظر گرفته شود و این مهم معمولا با استفاده مهمان از کارت ورود مخصوص به خود و نصب دوربین ‌های متعدد در هتل و گاو صندوق‌های کوچک تعبیه شده در اتاق‌ ها انجام می‌‌شود. همچنین یکی‌ دیگر از کارهای مهم همکاران فرانت آفیس چک کردن مداوم صورتحساب‌ های مهمان و تغییر علایم مخصوص روی رک‌های هتل است تا مهمانان در هنگام چک اوت با مشکلات مختلف روبرو نشود.

مرحله عزیمت مهمان

در این مرحله، مهمان هتل را پس از چک اوت ترک خواهد کرد و معمولا همکاران فرانت آفیس اطلاعات مهمان را برای استفاده در مراحل پس از عزیمت و یا بازگشت مجدد وی ثبت می‌‌کنند.
به طور معمول، چک اوت مناسب زمانی‌ اتفاق می‌‌افتاد که:

• مهمان اتاق را ترک کند

• صورتحساب خود را دریافت کند

• کلید و یا کارت اتاق را به همکاران هتل بازگرداند

• هتل را ترک کند

در این مرحله همکاران فرانت آفیس باید مهمان را تشویق و ترغیب نمایند تا برای اقامت مجدد نیز همین هتل را انتخاب نمایند. به همین دلیل است که صندوقدار‌ها باید همانند بازاریاب‌ های حرفه ای انجام وظیفه کنند تا مهمان برای بازگشت به هتل رغبت نشان دهد. به همین دلیل است که مراحل این چرخه باید به درستی‌ طی شود تا چرخه ای معیوب نداشته باشیم.
اگر هنگام چک اوت مهمان، صورتحساب با مشکل مواجه شود و برای مهمان شفافیت نداشته باشد باید همکاران به خوبی‌ و در کمترین زمان ممکن مشکل را حل کرده و برای مهمان توضیحات لازم را ارائه دهند.

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

فرانت آفیس ۲ نظر

دستورالعمل پاسخگویی به تماس های تلفنی در هتل (بخش دوم)

دستورالعمل پاسخگویی به تماس های تلفنی در هتل (بخش اول) از آنجایی که زبان بدن در لحظه تماس تلفنی کاربردی ندارد باید کاملا مطمئن شویم که به خوبی‌ توانسته ایم

فرانت آفیس ۰ نظر

میهمانان هتل چرا شکایت می کنند و چه انتظاراتی دارند؟

انتظارت میهمانان در هتل چیست؟ • وقتی‌ که میهمانان درباره چیزی شکایت می‌‌کنند انتظار دارند که با ایشان با احترام رفتار شود. برای مثال: • میهمانان می خواهند نتیجه شکایات

فرانت آفیس ۰ نظر

بایدها و نبایدهای فرانت آفیس

• با انگیزه و الهام بخش به موقع در سر کار حاضر شوید. • با لباس هایی پاکیزه و کاملا آراسته در سر کار حاضر شوید. • با لبخندی الهام

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!