انواع و طبقه بندی هتل ها در صنعت هتلداری (بخش اول)

در صنعت هتلداری برای جلب رضایت میهمانان انواع هتل ها راه اندازی می شود که بر اساس اندازه، محل، بازار هدف، سطح سرویس، امکانات و تسهیلات، تعداد اتاق ها و مالکیت طبقه بندی می شوند. ما در استاندارد هتل به بررسی دقیقی از انواع هتل ها خواهیم پرداخت.

طبقه بندی بر اساس بازار هدف:
هتل ها برای جذب مهمان بازارهای مختلفی را مورد هدف قرار می دهند. رایج ترین بازارهای هدف شامل تجاری، فرودگاهی، اقامتی، تفریحی، مالکیت زمانی، قمار و پژوهشی-همایشی می باشند.

هتل تجاری:
اینگونه هتل ها بیشترین سهم در طبقه بندی انواع مختلف هتل ها را دارا می باشند. معمولا هتل های تجاری توسط تجار یا مدیران دولتی که برای حرفه یا کار مشخصی آمده اند مورد استفاده قرار می گیرند. این هتل ها اغلب در مرکز شهر و در بخش تجاری و اداری واقع شده اند. همچنین این هتل ها میزبان سایر مهمانان مانند گروه های تفریحی، جهانگردان، گروهک های شرکت کننده در کنفرانس ها نیز می باشند. تسهیلات ارائه شده به میهمانان می تواند شامل روزنامه، قهوه، تلفن داخل شهری، صبحانه و بسیاری دیگر نیز باشد. معروف ترین این هتل ها  Mandarin Oriental, the Eliot, Four Seasons, Hilton, InterContinental, Westin هستند.

هتل های فرودگاهی:
اینگونه هتل ها معمولا نزدیک یا داخل فرودگاه ساخته می شوند. معمولا کادر پرواز، مسافران ترانزیت و یا مسافران پروازهای لغو شده در هتل های فرودگاهی اقامت دارند. همچنین نرخ اتاق ها غالبا بر اساس تعداد ساعت اقامت محاسبه می گردد. بعضی هتل ها تسهیلاتی مانند سرویس ترانسفر رایگان بین هتل و فرودگاه برای مهمانان خود ارائه می دهند. معروف ترین این هتل ها Crowne Plaza, Changi Airport, Regal Airport Hong Kong , Hilton Munich Airport, Pullman Guangzhou Airport , Hilton Frankfurt Airport , Novotel Citygate Hong Kong هستند.

نویسنده مهمان: شهریار معمارباشی

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مطالب آموزشی ۰ نظر

اهمیت آموزش و دوره های آموزشی در صنعت هتلداری

از آن جایی که خدمات هتل توسط همکاران در هتل ارائه می گردد، توجه به نیروی انسانی مهمترین سرمایه هتل ها به شمار می رود و کلیه درآمد بر اساس

مطالب آموزشی ۰ نظر

مدیریت تضاد، از مفاهیم تا کاربرد (بخش ششم)

روش های سالم و ناسالم مدیریت و رفع تضاد تضاد سبب تحریک شدید احساسات میشود و در صورت سوء مدیریت میتواند منجر به ناامیدی و سلب آسایش شود و خشم

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!