انواع و طبقه بندی هتل ها در صنعت هتلداری (بخش دوم)

هتل های تفریحی:

هتل های تفریحی اغلب در کوه ها، جزایر یا در نقاطی خوش آب و هوا و دور از شهر ساخته می شوند. از امکاناتی که این هتل ها را از بقیه هتل ها متمایز می کند میتوان به مناظر طبیعی چشم نواز ، زمین گلف ، زمین تنیس و یا ورزش های آبی اشاره کرد . هتل های تفریحی تجربه ای متفاوت و لذت بخش را برای مهمانان خود ایجاد می کنند که این امر باعث بازگشت دوباره ی آن ها به هتل میشود .

برای مثال هتل های (Acapulco resort (Cyprus), Sheraton Voyager (Antalya), Rixos premium (Belek از این دست هتل های تفریحی هستند.

سوییت هتل :

این گونه هتل ها جدیدترین گرایش هتلی میباشند که به سرعت درحال توسعه و پیشرفت در کشور های توسعه یافته هستند . واحد های سوییت هتل ها شامل اتاق نشیمن و یک اتاق خواب می باشند . چنین هتل هایی به علت داشتن فضای مناسب و مجزا برای کار و استراحت بیشتر مورد توجه حسابداران ، وکلا ، تجار و یا مدیران ارشد قرار میگیرند.

برای مثال هتل های (Eden Mar (Portugal), Albert at Bay (Canada از این نمونه از هتل ها هستند.

سرویس آپارتمان (هتل آپارتمان) :

مهمانان اینگونه هتل ها معمولا مدت زمان طولانی در هتل اقامت دارند که اغلب از یک ماه به بالا می باشد . واحد ها شامل اتاق نشیمن ، اتاق خواب و آشپزخانه مجهز به وسایل کامل (مایکروویو ، ماشین لباسشویی و …) می باشند . هدف این گونه هتل ها ارائه ترکیبی از راحتی در خانه و آسایش در هتل در طول اقامت مهمانان خود می باشند.

برای مثال نمونه هایی نظیر (Mayfair Bangkok Marriot, Grand Centre Point Hotel Ploenchit (Bangkok), Residence di Ripetta (Rome  از این قبیل سرویس آپارتمان ها به شمار می روند.

نویسنده مهمان: شهریار معمارباشی

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مطالب آموزشی ۰ نظر

چه چیز هتل ریتز کارلتون (Ritz Carlton) را از رقبا متمایز کرده است؟

قسم نامه به عنوان اصل اعتقادی هتل ریتز کارلتون قلمداد میشود و تمامی‌ همکاران باید به آن پایبند باشند. به عنوان افراد حرفه ای در حیطه خدمات باید به یکدیگر و

مطالب آموزشی ۰ نظر

پیج مرحله که باید برای رسیدن به پست مدیریت هتل طی کنید

برای اینکه مدیر هتل موفقی باشید باید ترکیبی‌ از مهارت ‌های ارتباطی‌، سازماندهی و مدیریت را در خود داشته باشید و همچنین تحصیلات و تجربه مناسبی را نیز کسب نمایید.

مطالب آموزشی ۰ نظر

مروری بر شاخه های صنعت مهمان نوازی

خدمات مهمان به عنوان ستون فقرات صنعت مهمان نوازی محسوب می‌‌شود. مفهومی که در تمامی‌ سطوح این صنعت صدق می‌‌کند. کسب و کار کوچک شما ممکن است که بر روی

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!