دستورالعمل پاسخگویی به تماس های تلفنی در هتل (بخش دوم)

دستورالعمل پاسخگویی به تماس های تلفنی در هتل (بخش اول)

  • از آنجایی که زبان بدن در لحظه تماس تلفنی کاربردی ندارد باید کاملا مطمئن شویم که به خوبی‌ توانسته ایم منظور خود را بیان کنیم.
  • تن صدای شما بیانگر احساسات و عواطف شماست و همچنین می‌‌تواند بیانگر دیدگاه شما نسبت به مخاطب باشد.
  • به خاطر داشته باشید اینکه چه می‌‌گویید مهم است اما چگونگی بیان آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • در واقع ارتباط کلامی تنها ۷% از فرآیند ارتباطات است و نقش اصلی‌ را زبان بدن ایفا می‌کند. بنابرین باید کیفیت ارتباط کلامی ما تا حدی افزایش پیدا کند که این ضعف را تا حدودی پوشش دهد.
  • بنابراین لازم است که تاثیر مثبتی بر روی مخاطب بگذارید و مخاطب احساس کند که شما می‌‌خواهید کمک کنید و به مشکلات و خواسته‌های وی اهمیت می‌‌دهید.
  • به هنگام پاسخگویی به تماس‌های تلفنی باید خونسرد باشیم و کاملا با دقت گوش دهیم. اگر مخاطب قصد دارد پیغامی را برای شخص خاصی‌ بگذارد کاملا با وسواس یادداشت کنیم.
  • زمانی‌ را برای استراحت خود در نظر بگیرید تا به هنگام پاسخگویی به تماس‌های تلفنی بازدهی بالایی داشته باشید.
  • اگرچه پشت تلفن مخاطب شما را نمی‌بیند اما هنگام پاسخگویی لبخند بزنید. بنشینید و یا کاملا صاف بستید و با صدای آرام حرف بزنید و صدای تلفن را نیز پایین بیاورید.

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

فرانت آفیس ۰ نظر

در هنگام وقوع جرم و یا موارد اضطراری همکاران فرانت آفیس چه مواردی را باید رعایت کنند؟

هنگامی که با موارد اضطراری که به نحوی همکاران یا میهمانان با آن درگیر هستند مواجه می‌‌شوید، مهمترین فاکتوری که باید رعایت شود حفظ آرامش و کنترل وضعیت موجود است. اگر

فرانت آفیس ۰ نظر

مولفه های ارزیابی نیروی انسانی در چه زمینه هایی نمود پیدا می کند (بخش دوم)

در صنعت هتلداری و گردشگری که نحوه خدمات رسانی به میهمان و کیفیت خدمات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، لزوم آموزش‌های صحیح نیروی انسانی‌ و ارزیابی ‌های منظم و

فرانت آفیس ۰ نظر

الگوی چرخه مهمان در هتل چیست و دارای چه مولفه هایی است؟ (بخش دوم)

مرحله اشغال اتاق در این مرحله، همکاران فرانت آفیس با کمک خدمات مهمان باید به روشی‌ دقیق سرویس دهی‌ کنند. علاوه بر آن، همکاران فرانت آفیس با رسیدگی دقیق به

۱ نظر

لغو پاسخ