روش هایی برای افزایش کارایی و کاهش هزینه در بخش خانه داری هتل

اگرچه تمرکز ویژه مدیران همیشه بر روی بخش خانه داری هتل است اما هزینه این بخش در هتل‌ها بسیار بالا است. در اینجا روش‌هایی که برای افزایش کارایی این بخش به کار می‌‌روند را بررسی و مرور می‌کنیم. این روش‌ها کمک می‌‌کنند تا هزینه‌ها کاهش و کارایی افزایش پیدا کند.

خانه دارانی شایسته را به کار بگیرید و هرگز به آنها به چشم ابزاری انسانی‌ نگاه نکنید. علاوه بر اینکه خانه دارها باید تکنیک‌ ها را به خوبی‌ بشناسند، داشتن شخصیتی شایسته و در خور توجه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی با تیپ شخصیتی خاص مطمئناً حاضر نیستند که در هتل کارهای نظافتی را انجام دهند. این امر به این دلیل نیست که کار خانه داری را در شان خود نمی‌ بینند بلکه به مرور زمان از این کار خسته می‌‌شوند. شغل خانه داری بسیار خسته کننده و طاقت فرسا است و با گرفتن امتحان‌هایی مخصوص می‌‌توانیم افرادی شایسته را برای این جایگاه‌ جذب کرده و آموزش دهیم.

• برای افزایش انگیزه و هیجان سیستم پاداش را در این دپارتمان فعال کنید.

• آیا توزیع کننده ‌های مواد شیمیایی توسط کمپانی‌های شیمیایی مرتبا چک می‌‌شوند. علاوه بر اینکه این کار به بهبود توزیع مواد شیمیایی کمک می‌کند باعث کاهش رنگ و رو رفتگی پارچه ‌ها می شوند.

• خارج از چارچوب‌ ها بیاندیشید. برای کاهش هزینه برق، شب‌ ها کار شستشو را انجام دهید. برق در ساعات غیر پیک بسیار ارزان تر است.

• با حداکثر ظرفیت ماشین ‌ها کار شستشو را انجام دهید و برای مشخص شدن حداکثر ظرفیت ماشین‌های لباسشویی و خشکشویی از معیار‌های ویژه استفاده کنید.

• اگر توانایی سرمایه گزاری بر روی تجهیزات جدید دارید و یا قادر هستید آنها را با تجهیزاتی بهتر جایگزین نمائید حتما از تجهیزات و برنامه‌های سبز و حافظ محیط زیست استفاده نمائید.

• وظایف خانه داراها به گونه ای طراحی کنید که کارایی آنها افزایش پیدا کرده و از کار افتادگی زودرس آنها جلوگیری شود.

• وظیفه مراقبت از لاندری را به حسابرس شب واگذار کنید (اگر هتل شما کوچک است).

• مطمئن شود که زمان مناسبی برای تمیز کردن اتاق‌ ها اختصاص داده می‌‌شود. خلاق باشید، برای نمونه هر ۳ روز ملحفه‌ هایی که جمع شده است را بشوئید و سرعت خدمات را نیز بالا ببرید (۵ دقیقه): حوله ‌ها را عوض کنید، سطل‌ آشغال را خالی‌ کنید و به کارتان ادامه دهید.

• بسته بندی ملحفه‌ ها در لاندری می‌‌تواند فرآیندی زمان بر باشد. حقه ای که می‌‌توانید به کار ببرید این است که ملحفه ها را تای کوچکی بزنید زیرا در هر صورت خانه دار‌ها به هنگام انداختن ملحفه‌ها روی تخت دقت لازم را انجام می‌‌دهند.

• هرگز ملحفه ‌های کثیف را به حال خود نگذارید و به خاطر داشته باشید که مواد شوینده متفاوتی هستند تا لک‌ های جدی تر و چرب را از بین ببرند.

• زمان زیادی را صرف امور این دپارتمان کنید و به عنوان راهنمایی برای این واحد باشید و به خاطر داشته باشید که هماهنگی‌ مناسب میان مدیریت و واحد خانه داری از اهمیت بلایی برخوردار است.

• برای موفقیت هر هتلی دپارتمان خانه داری نقشی‌ اساسی‌ ایفا‌ می‌‌کند. این امر باعث می‌‌شود که سرمایه گزاری و توجه به این دپارتمان برای افزایش کارایی ارزش دو چندانی پیدا کند. خانه داری پیشرفته در افزایش کارایی هتل نقش مهمی‌ داشته و و در کاهش هزینه‌ها نقشی‌ اساسی ایفا می کند‌.

منبع

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خانه داری ۰ نظر

ابزار و تجهیزات خانه داری در هتل (قسمت اول)

برس ها برس‌ها ابزاری هستند که برای نظافت سطوح متفاوت به کار می‌‌روند و از سیم، رشته و یا الیاف زبری تشکیل شده اند. عموماً ۳ نوع برس وجود دارد: •

خانه داری ۰ نظر

شاخص ها و اهمیت بهره وری دپارتمان خانه داری در هتل ها

با گذشت زمان و پیشرفت سیستم های حمل و نقل و نیز اقتصاد جهانی‌، مردم تمایل بیشتری به سفر پیدا کرده اند. مردم می‌‌خواهند که لذت کافی‌ از سفر و

خانه داری ۰ نظر

مراحل مرتب کردن تخت میهمانان در هتل چیست؟

راه ‌های بسیاری برای مرتب کردن تخت ها در هتل‌ وجود دارد اما بعضی‌ از این روش‌ها ترجیح داده می‌‌شوند. مدیران زبده دپارتمان خانه داری در هتل ها این فرآیند

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!