سودای چین برای فرمانروایی بر صنعت هتلداری

آمار و ارقام نشان می دهد جنگ دو قطبی میان آمریکا و اروپا در صنعت هتلداری جهان پایان یافته و چین به عنوان ضلع سوم این رقابت وارد میدان شده است. به گزارش پایگاه خبری بازار هتل، در بازار گردشگری و هتلداری چین که آخرین ارزش آن رقم نجومی ۲۲۹ میلیارد دلار برآورد شده است و سال گذشته بیش از ۱۰۹ میلیون سفر خارجی در آن به ثبت رسیده، صنعت هتل این کشور نیز مسیر رو به رشد توسعه داخلی خود را با قدرت می پیماید.بنا بر گزارش پایگاه برترین پروژه های هتل در جهان، تعداد هتل های در حال ساخت و بهره برداری کنونی این کشور به ۷۰۰ پروژه می رسد که در مجموع ۲۰۵ هزار و ۸۰۰ اتاق را شامل می شود.

در همین حال بلندپروازی چینی ها برای تصاحب جایگاه قدرت های آمریکایی و اروپایی در جمع برترین های صنعت هتل جهان هم ادامه دارد. حضور پنج گروه هتل چینی در جمع بیست گروه برتر هتلداری جهان نشان این ادعاست. در حالی که هیلتون با ۷۱۵ هزار اتاق در راس برترین های جهان قرار دارد و ماریوت و اینترکنتینانتال به ترتیب با ۷۱۴ و حدود ۷۱۰ هزار اتاق در پی آن هستند، گروه هتل های Plateno از گوانگجو چین توانسته با ۴۴۲ هزار اتاق خود را از رده دوازدهم به رده هفتم برساند تا تهدیدی جدی در آینده ای نزدیک به حساب آید.

این در شرایطی است که رقیب دیگر همین گروه چینی یعنی Jin Jiang Hotels از شانگهای با ۳۵۲ هزار اتاق در رده نهم قرار دارد. این گروه به تازگی توانسته سهام گروه هتل های Louvre را هم از آن خود کند و سهم خود از گروه هتل های آکور فرانسه را هم شش درصد افزایش دهد.

کمی پائین تر از نام های بالا، Homes Inns & Hotels ، China Lodging Group و GreenTree Inns از چین هم در جمع بیست گروه برتر صنعت هتل جهان دیده می شوند. این در حالی است که در مجموع چینی ها صاحب ۳۲ گروه هتلداری در جمع ۳۰۰ گروه هتلداری در جهان هستند.

اما این موفقیت فقط به گروه های هتلی چینی ختم نمی شود چراکه آن ها حالا نام خود را با برند ۷ Days Inn از زیر مجموعه گروه هتل های Plateno به عنوان بزرگ ترین برند هتل جهان از نظر تعداد اتاق می بینند. این برند در مجموع با در اختیار داشتن نزدیک به ۳۸۰ هزار اتاق سرانجام توانست جایگاه Best Western آمریکایی را از آن خود کند.

منبع

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار هتلداری ۰ نظر

چرا از فناوری برای رونق هتل‌ها و اقامت‌گاه‌های ایران استفاده نکنیم؟

شاید با سرویس airbnb آشنا باشید. با این سرویس شما می‌توانید بفهمید که در شهر مقصدتان چه افرادی تمایل به اجازه دادن اتاق، سوییت یا کل یک منزل را دارند

اخبار هتلداری ۰ نظر

احتیاط هتل های معتبر بین المللی برای فعالیت در بازار ایران

مسئولان صنعت گردشگری درباره رونق مجدد این صنعت در ایران کاملا خوشبین هستند. امضای توافقنامه درمورد مسئله انرژی هسته‌‌ای در ماه گذشته میان ایران و گروه ۵+۱ (شامل کشورهای آمریکا روسیه

اخبار هتلداری ۰ نظر

بررسی علل کاهش رونق صنعت گردشگری و هتلداری در دهمین همایش مدیران هتل‌ها

علل کاهش رونق صنعت گردشگری و هتلداری توسط فعالان این عرصه بررسی شد و عدم استانداردسازی هتل‌ها، عدم حمایت دولت و رکود اقتصادی از مهم‌ترین دلایل برای این امر ذکر

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!