فوت و فن های خانه داری در هتل (بخش اول)

زمانی که در تلاش هستید تا بهترین تجربه سفر را برای میهمانان هتل رقم بزنید، حتما به بخش خانه داری هتل توجه زیادی نمایید. این مسئله نه تنها باعث رضایت میهمان از تمیزی اتاق ها میشود بلکه باعث میشود لوازم و مبلمان هتل عمر طولانی تری داشته باشند.

در صنعت هتلداری، ایجاد تجربه و خاطره ای شیرین برای میهمانان در اولویت قرار دارد. امروزه وجود یک یا دو انتقاد در وبسایت های نظرخواهی آنلاین نوعی ملاقات با مرگ برای آن هتل است. بنابراین مالکین هتل برای بهتر یا بدتر شدن اوضاع باید همیشه آگاه از این مسائل باشند.

روش هایی برای جلوگیری از این انتقاد ها وجود دارد که مالکین هتل باید از آن پیروی کنند. اما هیچکدام از این روش ها مهمتر و موثرتر از داشتن برنامه ای درست در سیستم خانه داری هتل نمی باشد.

ایجاد یک لیست از کلیه وظایف خانه داری نیاز نیست که حتما خسته کننده باشد. به نکات و فوت و فن های بخش بعدی توجه نمایید.

  • کارها را به ترتیب انجام دهید: ابتدا پنجره ها را باز کنید، اگر امکانش وجود دارد.

این کار ممکن است فقط چند ثانیه بیشتر در هر اتاقی طول بکشد اما تاثیر بسزایی در نتیجه دارد. زمانی که وارد اتاقی می شوید،پیش از شروع کار ابتدا پنجره ها و پرده ها را باز کنید.

نور طبیعی و هوای تازه داخل اتاق بسیار موثر است. این مسئله نه تنها بوی اتاق را از بین می برد و جهت تهویه مطبوع موثر است (مخصوصاً زمانی که با مواد شیمیایی کار می کنید). بلکه نور طبیعی این اجازه را به شما می دهد تا جزئیات را بهتر ببینید و هر آنچه که نیاز به تمیز شدن دارد را ، تمیز کنید

  • در هم ریختگی های اتاق را مرتب کنید

طبق گزارشات بسیاری از خانه دار ها، تمیز کردن اتاقی که فضای خالی بیشتری دارد، کار را آسان تر میکند.

با در نظر داشتن این مسئله، کارهایی که باید انجام دهید به این ترتیب می باشد:

  • سطل آشغال ها را خالی کنید.
  • رو تختی ها، حوله های استفاده شده ، بطری های خالی شامپو و مابقی لوازم استفاده شده در سرویس بهداشتی را جمع کنید.

این مسئله باعث می شود تا دیگر مجبور نباشید وسیله ای را بردارید و زیر آن را تمیز کنید، و دوباره آن را سر جایش برگردانید یا به سختی اطراف آن را تمیز کنید که خودش باعث حلقه هایی از لک مجدد میشود.

  • فضای بین تخت ها را تمیز کنید

جهت کاهش انتفال باکتری در فضای اتاق بهتر است ابتدا تخت ها و سپس فضای سرویس بهداشتی تمیز شود. این ترتیب باعث افزایش بهداشت و تمیزی عمومی میشود.

  • به مواد شیمیایی زمان بیشتری بدهید تا روی سطوح باقی بمانند

اگر اجازه بدهید مواد شیمیایی زمان بیشتری روی سطوح باقی بمانند دیگر نیازی به دستمال کشیدن بیش از حد ندارید.  ابتدا دیوارهای حمام، توالت، زیر سینک دستشویی را اسپری بزنید و  تا زمانی که اسپری کار خودش را میکند شما آینه ها و پنجره های سرویس بهداشتی را تمیز کنید.

حالا وقتی به عقب برمیگردید میبینید زمان و نیروی فیزیکی کمتری نیاز دارید تا سرویس بهداشتی را تمیز کنید

  • همیشه قبل از تی کشیدن، جارو کنید

تی کشیدن باید آخرین کاری باشد که در مراحل تمیز کاری انجام میدهید. جارو کشیدن باعث می شود تا ابتدا آشغال ها و خاک از اتاق تمیز شود قبل از اینکه آنها را با تی خیس کنیم.

بعنوان مثال مواردی مثل موی خیس بسیار مشکل از کف اتاق جمع می شود و جارو کردن قبل طی به ما کمک میکند تا از این دردسرها جلوگیری کنیم.

  • از یک مسواک جهت تمیز کردن گوشه ها و شکاف ها استفاده کنید

برای تمیز کردن مکان هایی مثل پیچ های زیر توالت هیچ وسیله ای بهنر از مسواک وجود ندارد.

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خانه داری ۰ نظر

مروری بر استراتژی های کلیدی در خانه داری هتل

وبسایت Hospitality.org اخیرا مقاله ای منتشر کرده است که در آن به استراتژی‌ های کاربردی که مدیران خانه داری به وسیله آنها می‌‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند اشاره کرده است.

خانه داری ۰ نظر

یک ترولی خانه داری ایده آل شامل چه چیزهایی است؟

شناخت ترولی خانه داری و ابزار و تجهیزاتی که با آن حمل می شود برای خانه داران از اهمیت بسیاری برخوردار است. ترولی‌ ها چرخ‌های متحرکی هستند که از آسیب

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!