مروری بر مفاهیم غذا و نوشیدنی و انواع سرویس دهی در هتل

غذا و نوشیدنی‌ بزرگترین دپارتمان هتل می‌باشد که شامل بخش‌های زیادی می‌باشد که با همکاری دیگر بخش‌ها نیازهای غذا و نوشیدنی‌ میهمانان هتل را فراهم میکنند.

بخش غذا و نوشیدنی‌ چیست؟ بخشی است که مسئولیت سرو غذا و نوشیدنی‌ را در طول دوره اقامت میهمان بر عهده دارد.

سرویس دهی‌ چیست؟ به تجربه‌ ای گفته میشود که میهمانان از عملکرد میزبانان با توجه به نوع نیازشان بدست میاورند. خدمات دهی‌ با انواع حس پنجگانه سر و کار دارد از قبیل حس بینایی، بویایی، شنوایی، چشی و لامسه.

تعریف تجربه وعده غذایی: تجربه وعده غذایی به سلسله خدمات محسوس و نامحسوسی گفته میشود که مشتری زمانی‌ که غذایش را بیرون از خانه صرف میکند،تجربه می‌کند.

خدمات محسوس به خدماتی گفته میشود که قابل لمس و دیدن باشد به عنوان مثال میز رستوران، صندلی‌ و غیره. و خدمات نامحسوس به خدماتی گفته میشود که فقط احساس میشود مانند محیط یک رستوران و غیره.

تعریف اینکه تجربه از یک وعده غذایی از چه زمانی‌ شروع و چه زمانی‌ به پایان می‌رسد، بسیار دشوار است. اگرچه همیشه تصور بر این است که مهمترین بخش این تجربه از زمانی شروع میشود که میهمان وارد رستوران میشود و زمانی که از رستوران خارج میشود ،پایان می‌یابد.

بخش غذا و نوشیدنی‌ در هتل‌های پنج ستاره شامل کافی شاپ، رستوران لوکس، رستوران‌های مخصوص، بار هتل، سالن کافی، ضیافت ها، کترینگ، منوی روم سرویس ۲۴ ساعته، سالن VIP، امکانات و خدمات داخلی‌ اتاق برای میهمانان، مینی بار، و کافی شاپ استخر می‌باشد. اما در هتل‌های چهار ستاره شامل بخشهای کافی شاپ، رستوران مخصوص، بار و سالن، امکانات میهمان، کنفرانس، و ضیافت‌ها و مینی بارمی باشد.

هتل‌های معمولی تر بخش‌های بوفه صبحانه رستوران، بار، دستگاه‌های فروش خوراکی و متل‌ ها بخشهای صبحانه بسیار مختصر در ساعت‌های مشخص و سرویس اسنک بار طبق خواسته میهمان و یا دستگاه‌های فروش خوراکی را شامل می شوند.

انواع سرویس ها
۱. سرویس میز ۲کمک سرویس ۳. سلف سرویس ۴.سرویس تک مکانی ۵. سرویس مخصوص مانند سرویس فرانسوی، سرویس انگلیسی، آمریکایی،روسی، گریدون، تلفیقی از سرویس میز و سلف سرویس ( رستوران بوف)، کافه تریا در کانتین‌های صنعتی، کالج ها، بیمارستان ها، کانتین هتل. برای تسریع در سرویس دهی‌ میبایستی منو‌ها ثابت و بر روی تخته بزرگی‌ نوشته شود.

سرویس‌های سریع مثل بگیر و ببر، وندینگ ماشین، فود کورت، بار، ترولی ها، سینی، دلیوری تا درب منزل، روم سرویس و مسیرهای ماشین رو است.
سرویس انگلیسی اغلب به سرویس میزبان گفته میشود که در آن گارسون معمولاً غذا را با بشقاب های بزرگی به میزبان نشان میدهد تا اول تأیید شود و بعد آن‌ را روی میز قرار میدهد. میزبان یا ابتدا خودش غذا را به قسمتهایی تقسیم کرده و بعد برای میهمان سرو می‌کند یا به گارسون اجازه میدهد تا غذا را سرو نماید. برای مجدد پر کردن غذا یا خود گارسون ظرفها‌ را جمع می‌کند و پر می‌کند یا نگاه داشته تا میهمان این کار را انجام دهد.

در سرویس فرانسوی، غذا مستقیم از آشپزخانه به سمت میز آورده میشود و میهمان خودش غذا را برای خودش می‌کشد.

در سرویس گریدون غذا در قسمت‌های مختلفی‌ بر سر میز آورده میشود تا در داخل رستوران توسط گارسون آماده شود و یا اینکه گارسون تمام پروسه غذا را در میزی کنار میهمان می‌پزد و بعد آن را سرو می‌کند. آشپزی روی ترولی انجام میشود که سیار است و بر روی آن اجاق گاز و کپسول گاز سوار می‌باشد.

سرویس روسی از لحاظ استفاده از سرویس نقره بسیار شبیه به سرویس فرانسوی می‌باشد به غیر از اینکه غذا در این نوع سرویس به طور کامل رو به روی میهمان تکه تکه میشود و بعد سرو میشود.

سرویس آمریکایی یک سرویس کاملا از قبل آماده شده می‌باشد که در آن غذا در بشقاب‌ها آماده شده و بصورت کامل روی میز میهمان سرو میشود. این نوع سرویس اغلب در کافی شاپ‌ها مرسوم است که نیاز به سرویس دهی سریع دارند.

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

غذا و نوشیدنی ۰ نظر

چهار نوع خدمات و سرویس دهی در رستوران

در رستوران های معمولی خدمات و سرویس دهی با قیمتی بسیار نازل تر از رستوران های لوکس ارائه میشود. یکی از تصمیمات مهمی که در شروع یک رستوران باید گرفته شود

غذا و نوشیدنی ۰ نظر

مراحل و نحوه نظافت رستوران هتل چیست؟

نظافت رستوران هتل تمیز بودن رستوران و یا محل سرو غذا و نوشیدنی همچون دیگر مهارت‌های فنی‌ همکاران از اهمیت بالایی برخوردار است. قسمتی‌ از کار همکاران واحد غذا و

غذا و نوشیدنی ۰ نظر

چگونه میزبانی شایسته برای میهمانان باشیم

چگونه میزبانی شایسته برای میهمانان باشیم به فضای سالن کاملا آشنایی داشته باشید و تمامی‌ میز‌های رزرو شده را پیش از آمدن میهمانان چک کنید و مطمئن شوید که تعداد

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ