نقش و جایگاه کانسیرج در هتل های بین المللی چیست؟

کانسیرج در هتل به عنوان رابط میان هتل و مهمان برای ارائه خدمات در هتل و یا بیرون از محیط آن است. این بخش به نحوی وظایفی پیشرفته تر از همکاران میز پذیرش دارد و به سوالات مهمانان درباره خدماتی که داخل‌ هتل برای آنها در نظر گرفته شده است و یا حتی اطلاعاتی‌ درباره شهر و یا جاذبه ‌های دیدنی‌ اطراف پاسخ می‌‌دهند.

 راهنمایی مهمان از مسیر‌های صحیح به مقصد، تهیه بلیت رویداد‌ های مختلف در سطح شهر و یا تهیه بلیت هواپیما و غیره از وظایف این بخش از هتل است. سازماندهی کارهای خاص نظیر تهیه میز کار و خدمات اداری برای مهمان و یا ارائه خدمات VIP برای مهمانان از جمله وظایف دیگر همکاران این بخش است.

همکارانی که در این بخش کار می‌‌کنند باید شناخت مناسبی نسبت به محیط هتل و امکانات آن داشته باشند و همچنین به موقعیت شهر و مکان‌های دیدنی‌ آن تسلط کافی داشته باشند. همکاران این بخش باید به سوالات مهمانان درباره خدمات هتل و یا خارج از هتل به خوبی‌ پاسخ دهند و هماهنگی‌‌های لازم برای تهیه بلیت هواپیما و یا دیگر وسائل نقلیه را انجام دهند.

 همچنین ممکن است مهمانان خواستار تهیه بلیت رویداد های فرهنگی‌ و یا شرکت در نمایشگاه‌ های مختلف باشند و وظیفه همکاران این بخش است تا با تهیه بلیت و راهنمایی مهمان در راستای رضایت وی گام بردارند. همچنین همکاران این بخش باید به حل مشکلات مهمان کمک کنند و با همکاری فرانت آفیس راهی‌ مناسب برای رضایت ایشان پیدا کنند.

در بسیاری از هتل‌های مشهور نظیر ماریوت این بخش از هتل در لابی پایین قرار می‌‌گیرد تا تعامل بیشتری میان همکاران و مهمانان صورت گیرد و هر دو درگیر فرآیند خدمات رسانی در هتل شوند. نقش کانسیرج ممکن است تغییر کند و یا همچنان به فعالیت‌ های سابق خود ادامه دهد .

 هتل‌ ها معمولا هنگام جذب همکاران این بخش بسیار محتاط و با دقت عمل می‌‌کنند و می‌‌خواهند تا در خدمات به مهمان کوتاهی صورت نپذیرد. هتل ریتز کارلتون در اصول اعتقادی خود آورده است که: مهمترین رسالت ما آسایش مهمانان و اهمیت دادن به آنها است. آنها ادامه می‌‌دهند که برای رضایت مهمانان تلاش می‌‌کنند تا بهترین اشخاص را به خدمت بگیرند و بدین منظور در مرحله جذب به ویژگی‌‌های شخصیتی داوطلبین بسیار توجه می‌‌شود.

 آنها تلاش می‌‌کنند تا طرز فکر و دیدگاه ‌های فرد متقاضی را مورد بررسی قرار دهند تا با اهدافشان در تضاد نباشد. سطح خدمات، کیفیت همکاران و پیروی از اهداف از پیش تعیین شده همگی‌ باعث رضایت مهمان و بازگشت مجدد وی می‌‌شوند.

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

فرانت آفیس ۰ نظر

در صنعت هتلداری H.E.A.R.T به چه معنا است؟

گوش دادن (Hear): به شکایت میهمان گوش دهید و اجازه دهید تا دلیل نارضایتی اش را بیان کند. همدردی کردن (Empathize): با وی همدردی کنید و به وی اطمینان دهید که دلیل

فرانت آفیس ۰ نظر

یک تجربه متفاوت از چگونگی رسیدگی به شکایات مهمان

میز پذیرش هتل مرکز دریافت شکاایت مهمان است. اگر مهمان در هتل دچار مشکل می‌‌شود چه کاری باید بکند؟ به  میز پذیرش مراجعه و شکایت کند و البته اکثر این

فرانت آفیس ۰ نظر

میهمانان هتل چرا شکایت می کنند و چه انتظاراتی دارند؟

انتظارت میهمانان در هتل چیست؟ • وقتی‌ که میهمانان درباره چیزی شکایت می‌‌کنند انتظار دارند که با ایشان با احترام رفتار شود. برای مثال: • میهمانان می خواهند نتیجه شکایات

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!