نگاهی دقیق تر به استفاده از تکنولوژی در هتل ها (بخش اول)

نگاهی دقیق تر به استفاده از تکنولوژی در هتل ها (بخش اول)

امروزه مردم در زندگی‌ شخصی‌ و کاری خود استفاده بیشتری از تکنولوژی نسبت به قبل دارند و این پدیده باعث شده است که انتظارت آن ‌ها نیز تکنولوژی بیش از گذشته باشد. امروزه یکی‌ از دلائل اصلی‌ مهمانان برای انتخاب هتل میزان استفاده و ارائه تکنولوژی در آن می‌‌باشد. گروه هتل‌های زنجیره ای savvy برای بر آورده کردن انتظارت مهمانان سرمایه گذاری بیشتری بر تکنولوژی داشته است و تلاش کرده است که اتاق‌ های مهمان، بنکوئت، رستوران‌ها و میز پذیرش را به آخرین تکنولوژی ‌های روز مجهز کند. با هم در استاندارد هتل نگاهی‌ می‌‌اندازیم به آخرین دستاورد‌ هتل‌ ها در زمینه تکنولوژی:

تکنولوژی ‌های کاربردی در قسمت میز پذیرش و کانسیرج

هتل‌ ها و اقامتگاه‌ های زنجیره ای B بخش کانسیرج خود را با توجه به نیاز‌های مهمانان و افزایش میزان رفاه آنها طراحی کرده اند. هتل‌های B با همکاری کمپانی Moncierge به مهمانان امکان دسترسی به آخرین اطلاعات درباره امکانات هتل، پیشبینی‌ آب و هوا، اطلاعات پرواز و غیره را داده است. این اطلاعات به صورت لحظه ای به روز می‌‌شوند و مهمانانی که در هتل اقامت دارند و یا نرم افزار مربوطه را بر روی تلفن‌های هوشمند خود نصب کرده اند امکان دسترسی به آن را دارند.

  این امکان هوشمند به ۱۲ زبان رایج دنیا در اختیار کاربران است و روز به روز با رشد هتل‌های B این امکانات نیز جذاب تر و پیشرفته تر می‌‌شوند. این هتل‌ ها تلاش می‌‌کنند که با افزایش امکانات این نرم افزار امکان تعاملات بهتر میان همکاران هتل و مهمانان را نیز فراهم آورند و بعد‌ها امکان استفاده از روم سرویس، خدمات خانه داری و یا حتی درخواست بالشت اضافی و غیره با استفاده از این اپلیکیشن فراهم شود.

در هتل ‌های دیگر ممکن است خدمات کانسیرج متفاوت باشد. کانسیرج هتل‌های زنجیره ای Hayyatt که تکنولوژی محور است با شبکه اجتماعی توییتر ‌ست شده است. در تمامی‌ هتل ‌های Hayyatt مهمان این امکان را دارد که درخواست خود را به قسمت کانسیرج بدهد و همکاران موظف هستند ظرف ۱۵ دقیقه به این درخواست ‌ها پاسخی مناسب دهند.

 دیگر هتل‌های زنجیره ای نظیر Intercontinental از Ipad در لابی‌های خود استفاده می‌‌کنند. کیوسک‌ های چک_این ایده قدیمیی‌ است اما Yotel با استفاده از چاشنی‌ خلاقیت امکان جدیدی به نام Yobot را فراهم آورده است (اولین ربات کانسیرج). برای نمونه، در هتل ‌های نیو یورک، فرآیند چک_ این مهمان با شیوه ای که مشابه با خطوط هوایی است آغاز می‌‌شود. چک_ این در این قابلیت ۲۴ ساعته و در ۷ روزه هفته در ۳ مرحله ساده و توسط خود مهمان امکان پذیر است. پس از چک_ این یکی‌ از همکاران بخش کانسیرج به استقبال مهمان می‌‌رود و وی را راهنمایی می‌‌کند. این امکان در آینده توسط اکثر هتل ‌ها به کار گرفته خواهد شد.

Yobot که رباطی پیشرفته است (بازوی متحرک) و در لابی هتل قرار دارد پس از چک این مهمان چمدان‌ های وی را می‌‌گیرد و آنها را به محل مورد نظر انتقال می‌‌دهد. مهمان با استفاده از صفحه لمسی تعداد و اندازه چمدان‌ های خود را وارد می‌‌کند و Yobot آن‌ ها را به منطقه مورد نظر برده و جایگذاری می‌‌کند. زمان برداشتن چمدان بارکد اسکن می‌‌شود و Yobot چمدان‌ها را دوباره بر می‌دارد و تحویل مهمان می دهد.

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

فرانت آفیس ۰ نظر

مراحل و نکات مورد توجه در گرفتن پیغام برای مهمانان هتل چیست؟

اقامت مهمان در هتل مهمترین مرحله از مدل چرخه مهمان است( پیشتر در نوشته ‌های قبلی‌ در مورد این مدل صحبت شده است). در این مرحله است که مهمان بیشترین

فرانت آفیس ۰ نظر

نقش خلاقیت و تکنولوژی در افزایش کیفیت خدمات هتل

خلاقیت در میز پذیرش هتل میز پذیرش معمولا اولین محلی است که میهمانان با همکاران فرانت آفیس تعامل می‌ کنند. ارائه خدماتی شایسته در میز پذیرش هتل باعث می‌‌شود تا میهمانان

فرانت آفیس ۰ نظر

وجه تمایز میهمانان در هتل

میهمانان ویژه در هتل باید بالاترین سطح آداب و معاشرت را رعایت کنند و دارای ویژگیهای خاصی‌ باشند. این ویژگی‌‌ها اصولا هیچ ارتباط مستقیمی‌ با وضعیت مالی میهمان یا کلاس

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ