واقعیت هایی بی نظیر درباره هتل ها و صنعت مهمان نوازی (بخش دوم)

واقعیت هایی بی نظیر درباره هتل ها و صنعت مهمان نوازی (بخش دوم)

صنعت مهمان نوازی بخش مهمی‌ از زندگی‌ مردم را فرا گرفته است و ما هر روز با داستان‌ هایی از پشت پرده هتل‌ها و کسب و کارهای دیگری که در این صنعت وجود دارد شگفت زده می‌‌شویم.  ما در استاندارد هتل  چند واقعیت شگفت انگیز در این صنعت را مروری می‌کنیم. تجربه اقامت در هتل خصوصاً اگر قصد شما تفریح و سفر برای کشف نا شناخته‌ها باشد با آرامش، استراحت و سرگرمی عجین شده است.. آمار و ارقام و حقائق بی‌ نظیریی در این صنعت وجود دارد که برای علاقمندان بازگو کردن آنها خالی‌ از لطف نیست. نگاهی‌  به این حقایق می اندازیم:

درامد صنعت هتلداری در آمریکا

صنعت هتلداری در سال ۲۰۱۵ درآمدی بالغ بر ۱۶۲ بیلیون دلار داشته است. به نظر می‌‌رسد که آمریکایی‌ ها علاقه زیادی به اقامت در هتل ‌ها و متل ‌ها از خود نشان می‌‌دهند.

قدیمی‌‌ترین هتل جهان

هتل کوشو نیشیاما Koshu Nishiyama Onsen Keiunkan در ژاپن به عنوان قدیمی‌‌ترین هتل دنیا شناخته می‌‌شود و نامش در کتاب گینس نیز ثبت شده است. قدمت این هتل بیش از ۱۳۰۰ سال است و ۵۰ نسل از یک خانواده مدیریت آن را دست به دست گردانده اند. در حالی‌ که این یک واقعیت بی‌ نظیر در صنعت مهمان نوازی است اما شاید بیشتر متعجب شوید که رد پای صنعت مهمان نوازی به دوران باستان می‌‌رسد. یکی‌ دیگر از واقعیت ‌های بی‌ نظیر این است که حمام ‌های آب گرم که بعد ‌ها منجر به شکل گیری اسپا شد نیز توسط یونانی ‌ها ۴۰ سال پیش از میلاد مسیح به وجود آمد.

تعداد کشتی‌‌های کروز و مقاصد آنها

در حدود ۳۰۰ کشتی‌ کروز در دریا ‌ها و اقیانوس‌ های جهان شناور هستند که قابلیت پذیرایی از ۳۰۰۰۰۰ مهمان را دارند. هر روز تعداد متخصصان مهمان نوازی که کار در اینگونه کشتی ‌‌ها را جذاب می‌‌بینند افزایش پیدا می‌‌کند. دریای کارائیب به عنوان شایع‌ترین مقصد کشتی‌‌های کروز شناخته می‌‌شود.

درآمد صنعت مهمان نوازی در سراسر جهان

بازار جهانی‌ این صنعت سالانه چیزی در حدود ۸۳۰ بیلیون دلار درامد دارد.بر اساس آماری که صنعت هتلداری منتشر می‌‌کند، روز به روز درامد این صنعت افزایش پیدا می‌‌کند. پیشبینی‌ می‌‌شود که درامد صنعت هتلداری در سال ۲۰۱۶ به ۵۵۰ بیلیون دلار برسد.

در سال ۲۰۱۱ در آمد این صنعت تنها ۴۵۷ بیلیون دلار بوده است.

جالب ‌ترین کشتی‌ کروز:

کشتی‌ The World به عنوان یکی‌ از جالب‌ترین کشتی‌‌های کروز شناخته می‌‌شود. مسافران این کشتی‌ دائمی هستند و این کشتی از سال ۲۰۰۲ بر روی آب است.

درصد اشتغال مردان به زنان در سنت مهمان نوازی

شاید بسیار عجیب و جالب باشد که اشتغال زنان نسبت به مردان در صنعت مهمان نوازی بیشتر است.

  اهداف تجاری یا تفریح؟

آمارها نشان می‌‌دهد که درصد اشخاصی‌ که برای تفریح به سفر می‌‌روند از کسانی‌ که به قصد تجارت به سفر می‌‌روند بیشتر است. البته عجیب هم نیست. ما همه تفریح را به تجارت ترجیح می‌‌دهیم. اینطور نیست؟

بزرگترین هتل دنیا

مالزی به عنوان کشوری شناخته می‌‌شود که بزرگترین هتل دنیا در آن واقع شده است.First World هتل  دارائ ۷۳۵۱ اتاق است که قیمت اتاق‌ها برای هر شب اقامت بین ۱۲ تا ۸۳ دلار است.

البته به زودی این عنوان از این هتل گرفته خواهد شد چون هتل Abraj Kudai Hotel در عربستان صعودی با ۱۰۰۰۰ اتاق در سال ۲۰۱۸ بهر برداری خواهد شد. این هتل دارائ ۷۰ رستوران نیز خواهد بود.

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مطالب آموزشی ۰ نظر

مدیریت تضاد، از مفاهیم تا کاربرد (بخش هشتم)

یکی‌ از شایع‌ ترین وقایع در محیط‌ کار بروز تضاد و تعارض میان افراد یا گروه‌های متفاوت است. تضاد زمانی‌ رخ می دهد که علایق، اهداف و یا نیاز‌های یک

مطالب آموزشی ۰ نظر

تغییرات و خلاقیت هایی که باید هتل ها در راستای افزایش مزیت رقابتی خود اعمال کنند

باید از خودمان صادقانه بپرسیم که صنعت مهمان نوازی در زمینه خلاقیت چه کارهایی کرده است. هتل ها در رقابتی‌ترین بازار ممکن فعالیت می‌‌کنند و همانطور که می‌‌دانید هتلداری در

مطالب آموزشی ۰ نظر

استانداردهای برنامه آشنایی همکاران جدید با هتل ها

امروزه تعلق سازمانی و لزوم افزایش میزان وفاداری همکاران به عنوان حلقه‌ های گمشدهٔ صنعت هتلداری محسوب می‌‌شوند و هر روز مقالات متعددی درباره چرایی و چگونگی‌ ایجاد وفاداری در

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ