ورود هتل های بین المللی و وضعیت سوال برانگیز ستاره در هتل های داخلی

محسن قریب در نشست خبری تشریح برنامه های گردشگری و هتلداری شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی اظهار داشت: در اوایل سال ۹۵ نخستین هتل سبز ایران با تمام الزامات و استانداردهای جهانی در شهر اصفهان ساخته می شود به طوری که حتی با واردات خودروهایی که مبانی محیط زیست را رعایت می کنند در اختیار دفاتر تاکسیرانی قرار داده می شود تا برای این هتل مورد استفاده قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه قدمت هتل های شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی بالغ بر ۴۰ سال است و قالبا مستهلک بوده عنوان کرد: براین اساس طرح توسعه هتل هایمان را در دستور کار داریم به طوری که تا ۵ سال آینده ۱۰ هتل جدید با تجهیز ۱۰ هزار تخت و با احداث دو هزار و ۵۰۰ اتاق ساخته می شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به شرایط ورود ایران به وضعیت پساتحریم در رقابتی شدن خدمات در هتل های کشورمان تأکید کرد و گفت: اگر شرکت های سرمایه گذاری خارجی برای ساخت هتل های ۵ ستاره اقدام کنند مسلما هتل های ۵ ستاره کنونی کشورمان در رقابت با هتل های اروپایی به ترازهای ۳ و ۴ ستاره نزول پیدا می کنند بنابراین می طلبد رقابت در این عرصه بیشتر شود.

قریب با اشاره به اینکه ایران یک برجام خارجی را پشت سر گذاشته است و باید یک برجام داخلی را نیز پشت سربگذارد توضیح داد: برجام داخلی بخش های خصوصی در عرصه گردشگری با قوای سه گانه، ستاد مشترک ارتش و صدا و سیما خواهد بود که باید تفاهم ها ی بیشتری برای رسیدن به چشم انداز حدود ۲۰ میلیون گردشگر را به ایران داشته باشیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه در طول یک سال فقط ۱۰۰ روز مردم وقت شان را برای سفر اختصاص می دهند و ۲۵۰ روز هتل ها خالی از مسافر هستند، گفت: یک هتل ۱۰۰ اتاقه در بهترین شرایط شاید ۶۰ درصد اتاق هایش پر شود و این به معنای آن است که هتل ها نمی توانند به سوخت دهی مناسبی برسند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی با تأکید بر کمک رسانه ها و علی الخصوص رسانه ملی برای تبلیغ هتل ها و مکان های گردشگری کشورمان، عنوان کرد: یک هتل که در سال یک میلیارد تومان درآمد دارد ۸۰۰ میلیون تومان را باید به هزینه های جاری خود اختصاص داده و فقط ۲۰۰ میلیون تومان سود می برد در حالی که پخش یک تیزر تلویزیونی نیز ۲۰۰ میلیون تومان هزینه می برد و مسلما هتل ها توانشان برای پرداخت چنین هزینه هایی امکان پذیر نیست.

قریب همچنین با اشاره به اینکه برای ساخت یک هتل توسط سرمایه گذار خارجی به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که سرمایه گذار خارجی سوالات متعددی در زمینه قانون کار در ایران و مسائل فرهنگی و ارزشی در کشورمان دارد زیرا با این مباحث در کشورهای دیگر روبرو نیست. بنابراین می طلبد برخی محدودیت ها با تصمیم گیری های به موقع برطرف شود تا ما بتوانیم با سرمایه گذاری مناسب در عرصه گردشگری به سیستم بین المللی هتلداری دنیا متصل شویم.

منبع

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار هتلداری ۰ نظر

آیا می دانید شهروندان کدام کشورها سخت گیرترین مهمانان در هتل های جهان هستند؟

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، طبق نتایج بررسی‌هایی که توسط یک آژانس مسافرتی آنلاین به نام «آگودا» صورت گرفته، پس از روس‌ها، گردشگران مصری، سپس ایرلندی‌ها و لهستانی‌ها در این

اخبار هتلداری ۰ نظر

آیا صنعت هتلداری مشهد با استانداردهای روز دنیا فاصله دارد؟

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: امسال میانگین اشغال هتل‌ها برای ایام عید نوروز در مشهد مقدس کمتر از ۷۰ درصد بوده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، هتلداری

اخبار هتلداری ۰ نظر

۱۵ روند بازاریابی هتل در سال ۲۰۱۵ چیست؟

بازاریابی آنلاین روز به روز در حال پیچیده‌تر شدن است؛ بالاخص برای هتلداران که نه‌ تنها باید همه تاکتیک‌های خارجی موجود در دنیای بیرون را بدانند، بلکه باید بر همه

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!