چند نکته درباره دپارتمان خانه داری هتل

فاکتور‌های زیادی باعث موفقیت هتل‌ها در صنعت هتلداری می‌‌شوند و یکی‌ از بنیادی ترین آنها نظافت و آراستگی فضاهای عمومی و اتاق‌های هتل است. برای بسیاری از میهمانان هتل ، نظافت اتاق‌ها نسبت به فاکتور‌های دیگر ارجعیت دارد. اگر قرار باشد که مطمئن شوید هتل شما تمامی‌ فاکتور‌های لازم را رعایت می‌کند باید مطمئن شوید که دپارتمان خانه داری هتل به خوبی‌ وظایف خود را انجام می‌‌دهد.

خانه دار‌ها معمولا با خود ترولی را حمل میکنند که حاوی مواد شوینده و ملزومات نظافتی است. مواردی که در این ترولی ها یافت می‌‌شود شامل:

مواد شوینده

ملحفه و پارچه‌های مختلف

وسیله ای برای زدودن گرد و غبار: برای نظافت اتاق‌ها جارو برقی های بسیار قوی لازم است. این جاروبرقی ها به خوبی‌ گرد و غبار ها را می‌‌زدایند و فضای اتاق را تمیز می‌‌کنند. این جاروبرقی ها باید انواع سری ها را ‌داشته باشند تا شکاف میان اجسام یا زیر تخت و غیره را نیز به خوبی‌ تمیز کنند.

برای تمیز کردن آینه‌ها و تلوزیون باید از پارچه‌هایی که پرز نمی دهند استفاده کرد(microfiber).

تمیز کردن برخی‌ قسمت‌های هتل نظیر پنجره یا قالی های بزرگ و یا سقف‌ ها بسیار مشکل است و برای تمیز کردن آنها شما به ابزاری نظیر موارد زیر نیاز داریم:

• سطل و ماپ برای تمیز کردن کف ها

• نردبانی‌ بلند برای رسیدن به مناطقی که دسترسی به آنها آسان نیست

• جاروهای دستی برای مناطقی‌ که بسیار کثیف است

• واکس‌های مخصوص برای تمیز کردن سطوح چوبی

• بخارشو های مخصوص برای تمیز کردن سطح قالی ها و فرش ها

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خانه داری ۰ نظر

مروری بر استراتژی های کلیدی در خانه داری هتل

وبسایت Hospitality.org اخیرا مقاله ای منتشر کرده است که در آن به استراتژی‌ های کاربردی که مدیران خانه داری به وسیله آنها می‌‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند اشاره کرده است.

خانه داری ۰ نظر

ملزومات اتاق میهمان در هتل چیست؟

اتاق میهمان شامل اتاق خواب و حمام است. اتاق خواب شامل سقف ها، دیوار ها، پنجره ها، پرده ها، مبلمان و اثاثیه و تجهیزات الکترونیکی نظیر تلویزیون، سشوار، کتری برقی‌

خانه داری ۰ نظر

فوت و فن های خانه داری در هتل (بخش اول)

زمانی که در تلاش هستید تا بهترین تجربه سفر را برای میهمانان هتل رقم بزنید، حتما به بخش خانه داری هتل توجه زیادی نمایید. این مسئله نه تنها باعث رضایت

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!