چیزهایی که درباره خانه داری هتل نمی دانیم! (بخش دوم)

برای اکثر مهمانان وارد شدن به هتل به معنای استراحت کردن روی تخت‌ های راحت و لم دادن روی کاناپه ‌هاست. خانه دار‌ها به نحوی کار خود را انجام می‌‌دهند که شما متوجه زحمات آن ‌ها نمی شوید. ما در استاندارد هتل درباره پشت پرده دپارتمان خانه داری و کار‌های سخت و طاقت فرسای آنها صحبت می کنیم. پس پیش از آن که در هتل بعدی چک این کنید بهتر است با این رمز‌ و رازها آشنا شوید:

هیچ استاندارد مشخصی‌ برای حقوق خانه داران حتی در شعب یک هتل زنجیره ای وجود ندارد.

به خاطر اتحادیه ‌ها حقوق خانه دار‌ها در هتل ‌ها بسیار متفاوت است. در شهری مانند شیکاگو خانه دار‌ها ساعتی‌ ۱۴ دلار درآمد دارند. اما در شهری مانند ایندیاناپل خانه دار‌ها تقریبا نصف این مبلغ را دریافت می‌‌کنند. میزان دریافتی خانه دار‌ها بسیار متفاوت است و اگر چرخی در هتل‌های مختلف بزنید می‌‌بینید که پرداختی ‌ها کمتر یا بیشتر از حد استاندارد‌ها است.

ما خطرناک‌ترین شغل در هتل را داریم.
بر اساس آمار خانه دار‌ها ۵۰ درصد بیشتر از همکاران دیگر دپارتمان ها در معرض خطر هستند و طبق تحقیقاتی‌ که در آمریکا و کانادا انجام گرفته است تقریبا ۹۱% آنها در حین کار صدماتی را متحمل شده اند. لیزا که یکی‌ از خانه دارانی است که روزی ۲۲ تا ۳۰ اتاق را نظافت می‌کند می‌‌گوید که بیشترین خطر بلند کردن تخت هست. اکثر همکاران من از درد‌های کمر و پا رنج می‌‌برند و مدام شکایت می‌‌کنند.

خیلی دوست داریم به ما انعام بدهید
اکثر مهمانان به خانه دار‌ها انعام نمی‌‌ دهند و حتی اگر پولی‌ را در اتاق بگذارند نیز خانه دار‌ها تا یادداشتی کنار آن نبینند آن را بر نمیدارند. اما گذاشتن پول روی بالشت و یا زیر آن نشان می‌‌دهد که مهمان انعام داده است. بنابراین حتما یادداشتی را بگذارید تا خانه دار متوجه شود پولی‌ که پیدا کرده است انعام است. لیزا می‌‌گوید اگر هر اتاق ۱ دلار به ما انعام بدهد ما چیزی حدود ۳۰ دلار بیشتر در روز به دست می آوریم و بسیار برای ما خوشایند است.

ما همه چیز را می بینیم و می‌‌شنویم
اگر ما به نحوی در هتل نامرئی هستیم اما دلیل نمی‌شود که رفتار و احساس شما را متوجه نشویم. بریدا که یکی‌ از خانه داران با سابقه است می‌‌گوید: بار‌ها شده است که ما در اتاق را زده ایم و مهمان بدون باز کردن در بر سر ما فریاد زده است. گرچه ما این حالت را مشکلات شخصی‌ مهمانان با خودمان تصور نمی‌کنیم اما در طول روز بر عملکرد و حال ما تاثیر می‌‌گذارد.

منبع

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خانه داری ۰ نظر

مکان های عمومی هتل و مراحل نظافت آنها

مکان‌های عمومی در هتل مخصوصا میز پذیرش و ورودی هتل از جمله محل ‌هایی هستند که میهمانان به محض ورود با آنها مواجه می شوند. بنابراین نظافت این مکان‌ها در تصویر اولیه

خانه داری ۰ نظر

کنترل نظافت اتاق های هتل چه زمان و طی چه مراحلی انجام می شود؟

کنترل اتاق ها هر هتلی برای کنترل نظافت اتاق‌ های خود از سیستم ‌های خاص استفاده می‌‌کند. این کنترل ها به این دلیل انجام می‌‌شود که مطمئن شویم تمامی‌ استاندارد‌ها

خانه داری ۰ نظر

مروری بر استراتژی های کلیدی در خانه داری هتل

وبسایت Hospitality.org اخیرا مقاله ای منتشر کرده است که در آن به استراتژی‌ های کاربردی که مدیران خانه داری به وسیله آنها می‌‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند اشاره کرده است.

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!