چیزهایی که درباره خانه داری هتل نمی دانیم! (بخش دوم)

برای اکثر مهمانان وارد شدن به هتل به معنای استراحت کردن روی تخت‌ های راحت و لم دادن روی کاناپه ‌هاست. خانه دار‌ها به نحوی کار خود را انجام می‌‌دهند که شما متوجه زحمات آن ‌ها نمی شوید. ما در استاندارد هتل درباره پشت پرده دپارتمان خانه داری و کار‌های سخت و طاقت فرسای آنها صحبت می کنیم. پس پیش از آن که در هتل بعدی چک این کنید بهتر است با این رمز‌ و رازها آشنا شوید:

هیچ استاندارد مشخصی‌ برای حقوق خانه داران حتی در شعب یک هتل زنجیره ای وجود ندارد.

به خاطر اتحادیه ‌ها حقوق خانه دار‌ها در هتل ‌ها بسیار متفاوت است. در شهری مانند شیکاگو خانه دار‌ها ساعتی‌ ۱۴ دلار درآمد دارند. اما در شهری مانند ایندیاناپل خانه دار‌ها تقریبا نصف این مبلغ را دریافت می‌‌کنند. میزان دریافتی خانه دار‌ها بسیار متفاوت است و اگر چرخی در هتل‌های مختلف بزنید می‌‌بینید که پرداختی ‌ها کمتر یا بیشتر از حد استاندارد‌ها است.

ما خطرناک‌ترین شغل در هتل را داریم.
بر اساس آمار خانه دار‌ها ۵۰ درصد بیشتر از همکاران دیگر دپارتمان ها در معرض خطر هستند و طبق تحقیقاتی‌ که در آمریکا و کانادا انجام گرفته است تقریبا ۹۱% آنها در حین کار صدماتی را متحمل شده اند. لیزا که یکی‌ از خانه دارانی است که روزی ۲۲ تا ۳۰ اتاق را نظافت می‌کند می‌‌گوید که بیشترین خطر بلند کردن تخت هست. اکثر همکاران من از درد‌های کمر و پا رنج می‌‌برند و مدام شکایت می‌‌کنند.

خیلی دوست داریم به ما انعام بدهید
اکثر مهمانان به خانه دار‌ها انعام نمی‌‌ دهند و حتی اگر پولی‌ را در اتاق بگذارند نیز خانه دار‌ها تا یادداشتی کنار آن نبینند آن را بر نمیدارند. اما گذاشتن پول روی بالشت و یا زیر آن نشان می‌‌دهد که مهمان انعام داده است. بنابراین حتما یادداشتی را بگذارید تا خانه دار متوجه شود پولی‌ که پیدا کرده است انعام است. لیزا می‌‌گوید اگر هر اتاق ۱ دلار به ما انعام بدهد ما چیزی حدود ۳۰ دلار بیشتر در روز به دست می آوریم و بسیار برای ما خوشایند است.

ما همه چیز را می بینیم و می‌‌شنویم
اگر ما به نحوی در هتل نامرئی هستیم اما دلیل نمی‌شود که رفتار و احساس شما را متوجه نشویم. بریدا که یکی‌ از خانه داران با سابقه است می‌‌گوید: بار‌ها شده است که ما در اتاق را زده ایم و مهمان بدون باز کردن در بر سر ما فریاد زده است. گرچه ما این حالت را مشکلات شخصی‌ مهمانان با خودمان تصور نمی‌کنیم اما در طول روز بر عملکرد و حال ما تاثیر می‌‌گذارد.

منبع

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خانه داری ۰ نظر

ابزار و تجهیزات خانه داری در هتل (قسمت اول)

برس ها برس‌ها ابزاری هستند که برای نظافت سطوح متفاوت به کار می‌‌روند و از سیم، رشته و یا الیاف زبری تشکیل شده اند. عموماً ۳ نوع برس وجود دارد: •

خانه داری ۰ نظر

مروری بر قوانین مرسوم در بخش خانه داری هتل

اهمیت بخش خانه داری در هتل بر هیچ کس پوشیده نیست و پاکیزگی اتاق‌ها یکی‌ از اولویت‌ های مهمانان برای انتخاب هتل مورد نظرشان است. بسیاری از هتل‌ های بین

خانه داری ۰ نظر

فوت و فن های خانه داری در هتل (بخش اول)

زمانی که در تلاش هستید تا بهترین تجربه سفر را برای میهمانان هتل رقم بزنید، حتما به بخش خانه داری هتل توجه زیادی نمایید. این مسئله نه تنها باعث رضایت

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!